• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Заступник Міністра закордонних справ України С.О.Кислиця взяв участь у міжнародній конференції «Деокупація Криму: коли і як»
Опубліковано 06 квітня 2018 року о 11:16

Ситуація у галузі прав людини в окупованому Криму, протидія знищенню кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу та міжнародна підтримка України на шляху боротьби за відновлення територіальної цілісності стали головними темами міжнародної конференції «Деокупація Криму: коли і як», проведеної 5 квітня в Лісабоні Посольством України в Португалії в рамках ініційованої Президентом України міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму».


У ході заходу до акредитованого в Португалії дипломатичного корпусу, португальській громадськості, журналістам та представникам українських громадських організацій, що взяли участь у конференції, були представлені детальні факти, які свідчать про системне порушення окупаційною владою прав людини в Криму, про загрозу знищення Ханського палацу, символу кримськотатрського народу, внаслідок варварських т.зв. реставраційних робіт, що проводяться окупаційною владою, а також поінформовано про заходи, які вживаються Україною з метою повернення Криму та захисту прав людини.

Відкриваючи конференцію, Посол України І.Огнівець звернула увагу учасників на продовження російського стороною грубого порушення державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічне нехтування загальновизнаними нормами міжнародного права, а також висловила думку щодо доцільності посилення санкційного тиску на РФ з метою припинення російської агресії проти України.

Говорячи про порушення прав людини в Криму, заступник Міністра закордонних справ С.Кислиця наголосив, що залякування, фізичний та психологічний тиск з боку окупаційної влади Криму змусили близько 35-40 тисяч громадян України (у тому числі понад 20 тисяч кримських татар) залишити півострів і поселитися в інших районах України. Російська влада використовує такі методи для усунення будь-яких громадських ініціатив та опозиції. Результатом цієї політики стало незаконне утримання близько 60 громадян України в Росії та на тимчасово окупованій території Криму унаслідок сфальсифікованих справ. Їхнє звільнення залишається одним з головних пріоритетів України та міжнародного співтовариства.

Разом із заступником Міністра закордонних справ С.Кислицею від України участь у заході взяли Перший заступник Міністра інформаційної політики України Е. Джапарова та колишній Директор Ханського палацу у Бахчисараї Е.Аблялімова.

Е.Джапарова підкреслила, що, окупувавши Крим, РФ порушила 407 двосторонніх та 80 міжнародних договорів з Україною. З метою інтеграції Криму в правовий простір РФ були прийняті тисячі законних та підзаконних актів, серед яких 15 конституційних законів. На жаль, злочини РФ продовжуються, серед основних: згортання всіх форм свободи, нелегітимні вибори Президента РФ в українському Криму, використання теле- та радіочастотного ресурсу України з метою пропаганди проти України, мілітаризація півострова, призов до російської армії, заміщення цивільного населення, заборона діяльності Меджлісу та багато інших. Міжнародна адвокація – це поки єдиний спосіб реальної допомоги громадянам України в Криму, без якої кількість репресій була би значно більшою.

Говорячи про знищення РФ кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу, Е.Аблялімова зазначила, що під виглядом реставрації Росія фактично знищує єдину в світі пам’ятку кримськотатарської палацової архітектури. Злочин знищення культурної спадщини полягає в нехтуванні принципом науковості та застосування звичайних будівельних норм до об’єкту історичного значення. Крім того, порушено принцип зворотності – вже сьогодні впізнати Ханську мечеть, яка є частиною комплексу, на жаль, неможливо! Це все є спробою переписати історію кримських татар, як корінного народу, та викривити історичну дійсність. 

З промовами також виступили депутат Європейського парламенту Ж.І. Фаріа, Голова парламентської групи дружби Португалія-Україна, депутат Асамблеї Республіки Р.Бешіга, Посол Грузії в Португалії Р.Бешідзе, Радник з політичних питань Посольства США в Португалії П.Андреолі. Окрім того, португальські експерти, зокрема депутат Лісабонської міської ради А.Галлаш-Хол де Біювінк, Почесний консул України Е.Н. Сантуш Сілва, політичний аналітик та геополітичний експерт Н.Рожейру та професор Університету Нова м.Лісабон Ж.Б.де Маседу, висловили своє бачення щодо можливих шляхів деокупації Криму.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux