• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)»
Опубліковано 12 квітня 2018 року о 10:59

11 квітня 2018 р. в рамках 204-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин було ухвалено дев’яте поспіль рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Рішення базується, зокрема, на матеріалах щодо ситуації на півострові, наданих Україною та організаціями-партнерами ЮНЕСКО і  розглядалось у контексті виконання попередніх рішень, ухвалених на під час 194-202 сесій цього керівного органу Організації. Документ було представлено на розгляд Виконради в.о. заступника Генерального директора ЮНЕСКО з питань зовнішніх зносин Н.Кассіанідесом.

У ході свого виступу перед членами Виконради Н.Кассіанідес поінформував про хід діалогу з Україною та партнерами нашої держави у питанні запровадження Секретаріатом Організації прямого моніторингу ситуації на півострові у сферах відповідальності ЮНЕСКО. Було, зокрема, поінформовано про погодження з українською стороною параметрів прямого моніторингу в АРК і м.Севастополь та започаткування міжсекторальної роботи Секретаріату з опрацювання практичних аспектів їх запровадження.

Представником Російської Федерації було запропоновано винести проект рішення Секретаріату на голосування. За його підсумками рішення було ухвалено більшістю голосів.

Рішенням Виконради, зокрема, передбачається, що на наступній, 205-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО у жовтні 2018 р. Генеральний директор має представити доповідь щодо реалізації попередніх рішень Виконради, ключовим серед яких є рішення 199-ї сесії щодо створення механізму моніторингу ситуації в Криму в рамках Секретаріату Організації.

Після ухвалення рішення слово взяли делегації низки країн-членів Виконради та держав-спостерігачів (саме у такому статусі надано слово постпредам України та ЄС).

З традиційною риторикою щодо недоцільності розгляду Виконрадою «політизованих» питань, які «не можуть бути вирішені в рамках компетенції ЮНЕСКО», виступили РФ та КНР.

Постійний представник України, Посол України у Франції О.В.Шамшур у своєму виступі наголосив на ключовій ролі ЮНЕСКО у розвязанні проблем у окупованому Росією Криму у сферах виключної компетенції Організації та нагальній необхідності запровадження прямого моніторингу ситуації з правами людини на півострові з боку ЮНЕСКО. Було підкреслено готовність української сторони надалі прововжувати та посилювати діалог з Секретаріатом, членами Виконради та державами-членами ЮНЕСКО для повного виконання відповідних рішень Виконавчої ради.

На підтримку України виступили делегації США (наголошено на підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, значному погіршенні ситуації в Криму в усіх сферах компетенції ЮНЕСКО, підтримано запровадження безпосереднього моніторингу на півострові) та Постійної місії ЄС (сторона ЄС привітала ухвалення рішення;підкреслено, що ситуація в Криму значно погіршилась в усіх без виключень сферах компетенції ЮНЕСКО; наголошено на нагальній необхідності якнайскорішого започаткування прямого моніторингу).

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux