• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
У штаб-квартирі ЮНЕСКО відбулась інформаційна зустріч щодо моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)
Опубліковано 20 вересня 2017 року о 19:00

20 вересня 2017 р. у штаб-квартирі ЮНЕСКО під головуванням заступника Генерального директора Організації Е.Фальта відбулась інформаційна зустріч щодо моніторингу ситуації у Автономній Республіці Крим (Україна) у контексті відповідних рішень 194-201-ї сесій Виконавчої ради ЮНЕСКО.

У своїй промові Е.Фальт підтвердив незмінну підтримку ЮНЕСКО суверенітету та територіальної цілісності України у контексті резолюцій ГА ООН A/RES/68/262 від 27 березня 2014 р. «Територіальна цілісність України» та A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 р. «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)». Учасників заходу було поінформовано, що наразі Секретаріат Організації, у взаємодії з Україною, вийшли на завершальний етап консультацій щодо вироблення параметрів механізму безпосереднього моніторингу ситуації на півострові у всіх сферах компетенції ЮНЕСКО. Було вкотре наголошено, що така робота Секретаріатом ЮНЕСКО здійснюється вперше.

У якості доповідачів на зустрічі виступили представник Офісу Верховного Комісара ООН з прав людини Д.Бояніч та заступник керівника французького офісу «Amnesty International» з питань зовнішніх зносин та зв’язків з громадськістю А.Кастаньос-Сєн.

Промовці поінформували щодо поточної ситуації у сферах компетенції ЮНЕСКО, наголосивши на значному її погіршенні з моменту підготовки попередніх доповідей. Зокрема, представники партнерських інституцій навели конкретні факти порушень прав людини та утисків національних меншин, свободи віросповідання, свободи преси та вираження поглядів, безпеки журналістів, доступу до освіти рідною мовою тощо.

Посол України у Франції, Постійний представник України при ЮНЕСКО Олег Шамшур поінформував присутніх щодо посилення тенденції до придушення окупаційно владою півострову демократії та створення критичних проблем у всіх сферах компетенції Організації. Олег Шамшур наголосив на досягненні суттєвого прогресу у контексті роботи із запровадження механізму безпосереднього моніторингу ситуації у Криму, зокрема, підтвердивши, що Україна та Секретаріат ЮНЕСКО вийшли на заключний етап консультацій.

Участь у дискусії взяла Постійний представник Швеції при ЮНЕСКО А.Марковіч, яка від імені 25 країн, серед яких більшість 20 держав-членів ЄС, а також Албанія, Ісландія, Канада, Норвегія, США та Туреччина, зробила офіційну заяву з підтвердженням незмінної підтримки суверенітету та територіальної цілісності України у контексті відповідних резолюцій ГА ООН та готовності сприяти повноцінній імплементації рішень Виконради ЮНЕСКО щодо формування моніторингового механізму Організації зі спостереження за ситуацією в Криму.

Захід, який відвідали близько 120 акредитованих при ЮНЕСКО представників постійних місій країн-членів та співробітників Секретаріату Організації, має вкрай важливе значення у контексті політико-дипломатичних зусиль нашої держави з привернення належної уваги світового співтовариства до ситуації на території тимчасово окупованої Російською Федерацією Автономної Республіки Крим. З боку ЮНЕСКО - найбільш представницької міжнародної організації системи ООН - було вкотре підтверджено незаконність анексії Криму та Севастополя.

Текст виступу Посла, Постійного представника України при ЮНЕСКО Олега Шамшура (англ.мовою):2-Statement-PD-Ukraine-InfoMeeting-ARC_Ukraine-20_Sep_2017.doc

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux