• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Заява Президента України за підсумками переговорів з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель та Президентом Франції Франсуа Олландом, 24 серпня 2015 року, м. Берлін
Опубліковано 24 серпня 2015 року о 20:47

Я від щирого серця від імені Українського народу дякую вам за ті теплі привітання, які ви висловили у зв’язку з Днем незалежності і ту роль, яку Франція та Німеччина під вашим керівництвом відіграють у встановленні і збереженні миру на Сході моєї країни.

Альтернативи Мінському процесу не існує. Ми це казали у спільній заяві під час саміту НАТО 5 вересня минулого року. Ми це казали, коли підписували 12 лютого 2015 року в Мінську, півроку тому. Ми це кажемо і зараз. Ми впевнені в тому, що Мінський процес, який базується на мирному плані, є абсолютно універсальним інструментом.

Мінськ – це є негайне припинення вогню. Мінськ – це відведення важкої техніки і артилерії. Мінськ – це негайне звільнення заручників. Мінськ – це безперешкодний доступ інспекторів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до контролю виконання досягнутих домовленостей. Мінськ – це комплекс питань: політичних, гуманітарних, соціальних, економічних, які сприяють встановленню миру і деескалації конфлікту.

Мені приємно сьогодні констатувати, що Україна неухильно виконує взяті на себе зобов’язання і щодо режиму припинення вогню, і щодо співпраці з ОБСЄ, і щодо відведення важкої техніки, і щодо виконання гуманітарних питань, включаючи те, що за моїм дорученням до кінця місяця будуть створені три гуманітарно-логістичні центри, які значно полегшать життя українців на окупованих територіях. Буде забезпечена діяльність гуманітарних місій. Ми робимо кроки, які відновлюють електро- і водопостачання спільно, виконуючи взяті на себе зобов’язання.

Головне – розпочати політичний процес, де після обговорення у форматі Конституційної Комісії, після схвалення висновків Венеціанської комісією я, як Президент, вніс у Парламент проект Конституції, який повністю і чітко відповідає взятим Україною на себе зобов’язанням. Декілька днів тому тут, у Берліні експертні представники України, Німеччини і Франції були єдині в позиції, що ці зміни до Конституції постійні і повністю відповідають взятим на себе зобов’язанням.

Ми чітко декларуємо, що на сьогоднішній день, на жаль, саме Російська Федерація і підтримувані нею бойовики становлять єдину загрозу для відновлення миру і стабільності в регіоні.

Ми чітко проговорили, що ми маємо гарантувати безпеку міжнародним спостерігачам Спеціальної моніторингової місії. Ми чітко домовились про те, що ми маємо забезпечити безперешкодний доступ до всіх територій, включаючи неконтрольовану ділянку україно-російського кордону для того, щоб припинити заходження на окуповану територію підрозділів російської армії, завезення зброї та амуніції.

Ми обговорили крайню небезпеку, яку становить проведення фейкових виборів 18 жовтня та 1 листопада не у відповідності до українського законодавства. Це становить серйозну загрозу взагалі всьому Мінському процесу.

Особливу увагу ми приділили звільненню заручників, включаючи тих, які зараз знаходяться на території Російській Федерації, включаючи Сенцова, Савченко, інших. Я впевнений, що ми маємо координувати наші кроки у повному, неухильному і всебічному виконанні всіх зобов’язань, які містяться в Мінських домовленостях.

Окремо я дуже дякую пані Ангелі і пану Франсуа за те, що вони допомагають Україні в імплементації Угоди про асоціацію. Це є надзвичайно важливим. Ми дякуємо за те, що країни-члени Європейського Союзу майже в повному складі, крім Кіпру і Греції, ратифікували цю Угоду. Я дуже дякую за ту підтримку, про яку ми домовились, і зараз нам її надають в питанні виконання технічних вимог щодо Угоди по безвізовому режиму. Впевнений в тому, що наша співпраця в економічній площині надзвичайно важлива для проведення реформ і відновлення економіки України, враженої війною.

Ми ще обговоримо питання енергетики, трьохсторонньої співпраці – Європейський Союз, Україна і Росія – які забезпечать безперешкодний, надійний транзит через Україну газу під час зимового періоду і забезпечить надійне укладення Угоди, яка буде сприяти вирішенню енергетичних загроз для України.

Мої співрозмовники висловили значний інтерес до проведення реформ. Я дуже дякую за підтримку Франції і Німеччини всіх реформ, які зараз здійснюються в Україні.

Впевнений, що «Нормандський формат» має особливе значення для всіх наших країн. Ми підтверджуємо неухильне дотримання всіх положень Мінських угод. Ми домовилися використати найближчі нагоди, у тому числі в рамках міжнародних заходів, для того, щоб донести ці сигнали до Москви.

Сподіваюся, що основним результатом нашого нинішнього заходу стане деескалація подій на Донбасі, припинення кровопролиття, сприяння початку обговорення модальності проведення місцевих виборів за українським законодавством, які будуть чітко відповідати стандартам ODIHR ОБСЄ.

Дякую за увагу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux