• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Своїм черговим рішенням Виконавча рада схвалила продовження Секретаріатом ЮНЕСКО комплексного моніторингу ситуації в тимчасово окупованому Росією Криму
Опубліковано 16 жовтня 2019 року о 18:59

16 жовтня 2019 р. в рамках 207-ї  сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин було ухвалено одинадцяте рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)»

Проєкт рішення, внесений Секретаріатом Організації, базувався на матеріалах щодо ситуації на півострові, наданих Україною, організаціями-партнерами ЮНЕСКО та моніторинговою групою Секретаріату Організації, яка протягом 2019 року здійснила вже два візити в Україну у сферах науки та свободи ЗМІ.

Представниця Росії запропонувала не обговорювати питання та винести проєкт рішення Секретаріату на голосування. За підсумками голосування рішення було ухвалено більшістю голосів, що підтвердило незмінну підтримку України Виконрадою ЮНЕСКО.

Після ухвалення рішення слово взяли делегації країн-членів Виконради, зокрема, КНР, Росії та Ірану, а також держав-спостерігачів (саме у такому статусі надано слово постпредам України та ЄС).

Постійний представник України, Посол України у Франції О.В. Шамшур від імені України висловив щиру подяку членам Виконавчої ради ЮНЕСКО, які проголосували за ухвалення рішення. Посол наголосив, що цим рішенням Виконрада підтримала діяльність Генерального директора та Секретаріату ЮНЕСКО, спрямовану на створення функціонального всебічного механізму моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна) у сферах діяльності Організації. О. Шамшур зауважив, що два програмні візити до України, проведені Секретаріатом протягом 2019 року, є практичною реалізацією попередніх рішень Ради і цей процес є незворотнім. В ході виступу було також підкреслено готовність української сторони і надалі продовжувати та посилювати конструктивний діалог з Секретаріатом, членами Виконради та державами-членами ЮНЕСКО для повного виконання відповідних рішень Виконавчої ради.

Представник Постійної місії ЄС виголосив спільну заяву країн-членів ЄС, в ході якої привітав ухвалення рішення і подякував Секретаріату ЮНЕСКО за організацію регулярних інформаційних зустрічей щодо ситуації на окупованому півострові. Представник ЄС високо оцінив результати першого етапу прямого моніторингу, розпочатого цього року з метою вивчення ситуації в сферах науки, комунікації та інформації, що включає свободу вираження поглядів та безпеку журналістів, та закликав Секретаріат ЮНЕСКО продовжити безпосередній моніторинг в інших сферах, що належать до компетенції Організації. Під час виступу було також наголошено, що всі дії ЮНЕСКО з цього питання повинні і надалі керуватися резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 68/262 про територіальну цілісність України від 27 березня 2014 року. 

Рішенням «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)» передбачається, що на 210-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО у жовтні 2020 р. Генеральний директор О. Азулє має звітувати про ситуацію на тимчасово окупованому півострові за результатами повноцінного комплексного механізму моніторингу з боку Секретаріату Організації, ухваленого рішенням 197-ї сесії Виконради ЮНЕСКО.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux