Постійному представнику України при ЮНЕСКО О.Шамшуру було передано погоджений сторонами документ, що визначає основні параметри безпосереднього моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь з боку Секретаріату ЮНЕСКО
Документ підготовлено у контексті виконання восьми відповідних рішень Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», ухвалених протягом 2014 – 2017 років. Його розробка здійснювалась спільно Україною та Секретаріатом ЮНЕСКО в ході консультацій, які тривали з грудня 2016 року, і він набирає чинності після завершення обміну листами між керівником ЮНЕСКО та Міністром закордонних справ України.
Згаданий документ за формою та змістом є першою подібною двосторонньою домовленістю Секретаріату ЮНЕСКО з державою членом. У ньому, на основі відповідних резолюцій ГА ООН, конвенцій ЮНЕСКО та положень національного законодавства України визначено правові та організаційні засади безпосереднього моніторингу ЮНЕСКО у окупованому Криму з урахуванням усіх основних сфер мандату Організації. В ході церемонії, до участі у якій були запрошені також Постійні представники країн, що входять до Групи друзів України у Виконраді ЮНЕСКО (Великої Британії, Естонії, Литви, США, Франції, ФРН та Швеції), Постійний представник України при Організації заявив, що Україна очікує, що моніторинг ЮНЕСКО буде постійним і комплексним та матиме на меті вироблення конкретних підходів до повернення ситуації на півострові у міжнародно-правове русло.