• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
У штаб-квартирі ЮНЕСКО відбулась інформаційна зустріч щодо моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)
Опубліковано 28 березня 2017 року о 18:21

28 березня 2017 р. у штаб-квартирі ЮНЕСКО під головуванням заступника Генерального директора Організації Е.Фальта відбулась інформаційна зустріч щодо моніторингу ситуації у Автономній Республіці Крим (Україна) у контексті відповідного рішення 200-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО.

У своїй промові Е.Фальт підтвердив незмінну підтримку ЮНЕСКО суверенітету та територіальної цілісності України у контексті резолюції ГА ООН A/RES/68/262 від 27 березня 2014 р. «Територіальна цілісність України». Учасників заходу було поінформовано, що наразі Секретаріат Організації, у взаємодії з Україною, проводить активні консультації із вироблення параметрів механізму безпосереднього моніторингу ситуації на півострові у всіх сферах компетенції ЮНЕСКО. Було наголошено, що така робота Секретаріатом ЮНЕСКО здійснюється вперше.

У якості доповідачів на зустрічі виступили уповноважений Секретаріату Представника з питань свободи преси ОБСЄ А.Ботагаров, представник Офісу Верховного Комісара ООН з прав людини Д.Бояніч, експерт неурядової правозахисної організації “Amnesty International” Д.Крівошеєв та представник ІКОМОС М.Пеллетіє.

Промовці надали детальну інформацію щодо поточної ситуації у сферах компетенції ЮНЕСКО, наголосивши на значному її погіршенні з моменту підготовки попередніх доповідей. Зокрема, представники партнерських інституцій навели конкретні факти порушень прав людини та утисків національних меншин, свободи віросповідання, свободи преси та вираження поглядів, безпеки журналістів, доступу до освіти рідною мовою тощо.

Посол України у Франції, Постійний представник України при ЮНЕСКО Олег Шамшур поінформував присутніх щодо значного погіршення ситуації на півострові у всіх сферах компетенції Організації. Олег Шамшур наголосив на необхідності продовження роботи із запровадження механізму безпосереднього моніторингу ситуації у Криму та висловив готовність України до посилення взаємодії на цьому напрямку.

У дискусії взяла участь Постійний представник Швеції при ЮНЕСКО А.Марковіч, яка від імені 23 країн, серед яких більшість 18 держав-членів ЄС, а також Албанія, Ісландія, Канада, Норвегія та США, підтвердила незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України у контексті резолюцій ГА ООН A/RES/28/262 від 27 березня 2014 р. «Територіальна цілісність України». Було висловлено занепокоєння погіршенням ситуації у Криму у всіх без виключення сферах компетенції ЮНЕСКО.

Крім того, з промовою виступила представниця Туреччини, яка висловила занепокоєність її країни триваючою ситуацією у Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, зокрема, щодо численних порушень прав кримських татарів та інших спільнот. Вона наголосила, що Туреччина й надалі продовжуватиме підтримувати ЮНЕСКО у напрямку вироблення механізму безпосереднього моніторингу на півострові.

Захід, який відвідали близько 120 акредитованих при ЮНЕСКО представників постійних місій країн-членів та співробітників Секретаріату Організації (у порівнянні із близько 100 учасниками минулої інформаційної зустрічі), має вкрай важливе значення у контексті політико-дипломатичних зусиль нашої держави з привернення належної уваги світового співтовариства до ситуації на території тимчасово окупованої Російською Федерацією Автономної Республіки Крим (Україна). З боку ЮНЕСКО - найбільш представницької міжнародної організації системи ООН було вкотре підтверджено незаконність анексії Криму та Севастополя.

Текст виступу Посла, Постійного представника України при ЮНЕСКО Олега Шамшура (англ.мовою): Statement_by_PD_Ukraine-Crimea-4th_DG_InfoMeeting-28_Mar_2017-FINAL.doc

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux