• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Комісія з питань програми та зовнішніх зносин 200-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО ухвалила консенсусом внесене Секретаріатом Організації рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)»
Опубліковано 11 жовтня 2016 року о 21:02

11 жовтня 2016 р. в рамках 200-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО на вечірньому засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин було ухвалено консенсусом внесене Секретаріатом Організації рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», яке базувалось, зокрема, на матеріалах щодо ситуації на півострові, наданих Україною та організаціями-партнерами ЮНЕСКО. Документ було представлено на розгляд Виконради заступником Генерального директора ЮНЕСКО Е.Фальтом. Зазначений проект розглядався у контексті виконання рішень, ухвалених на попередніх 194-199 сесіях цього керівного органу Організації.

У ході свого виступу перед членами Виконради Е.Фальт поінформував про намір Гендиректора ЮНЕСКО вивчити у співпраці з українською стороною можливість запровадження Секретаріатом Організації безпосереднього моніторингу ситуації на півострові у сферах відповідальності ЮНЕСКО. Було  зазначено, що з українською стороною досягнуто домовленості щодо започаткування процесу відповідних консультацій.

Вперше за період розгляду Виконрадою питання моніторингу ситуації в АРК (Україна) рішення було ухвалено консенсусом. Пропозицію російської делегації щодо голосування з проекту резолюції було відхилено через відсутність підтримки членами Виконради.

Рішенням, зокрема, передбачається, що на наступній, 201-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО Генеральний директор має представити доповідь щодо реалізації рішення 199-ї сесії, яким, зокрема, передбачено створення механізму моніторингу ситуації в Криму в рамках Секретаріату Організації.

За підсумками ухвалення рішення слово взяли делегації низки країн-членів Виконради. Позицію України представив народний депутат України, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який поінформував делегації держав-членів про значне погіршення ситуації в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь у сферах компетенції ЮНЕСКО. Особливий акцент було зроблено на забороні РФ діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, що є найгіршим прикладом політики, яка, зокрема, негативно позначається на ситуації з правами людини у сферах компетенції ЮНЕСКО.

У своєму виступі Р.Чубаров привітав намір Генерального директора вивчити можливість організації безпосереднього моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна) з боку Секретаріату ЮНЕСКО. Голова Меджлісу кримськотатарського народу наголосив, що Україна очікує, що моніторингова діяльність матиме постійний та всеохоплюючий характер та орієнтуватиметься на досягнення конкретних результатів. Було підкреслено готовність української сторони надалі прововжувати та посилювати діалог з Секретаріатом, членами Виконради та державами-членами ЮНЕСКО для повного виконання рішення Виконавчої ради.

На підтримку України виступили делегація США та Місія ЄС, які наголосили на підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, привітали намір запровадити безпосередній моніторинг з боку ЮНЕСКО на півострові. За пропозицією Великої Британії, вперше за історію розгляду цього питання усі виголошені країнами-членами Виконради заяви будуть внесені до офіційного підсумкового документа сесії.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux