З 28 червня ц.р. у Бонні (Німеччина) триває робота 39-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини (КВС) ЮНЕСКО - міжурядового органу, який контролює виконання Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини (1972 р.) країнами-учасницями, приймає рішення щодо включення національних об'єктів до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – переліку найвідоміших світових пам'яток, а також здійснює контроль за використанням та збереженням країнами-учасницями об’єктів всесвітньої спадщини, розташованих на їхніх територіях. Цей важливий форум відбувається раз на рік в одній з держав-членів Комітету.
Згідно з ухваленими на 39-й сесії КВС рішеннями, до Списку всесвітньої спадщини було включено 24 нові об’єкти – 23 культурні та 1 змішаний (поєднує культурну та природну цінність).
Цього року скарбничка всесвітньої спадщини поповнилися, зокрема, такими пам’ятками – Шпайхерштадт і конторський квартал в м. Гамбург, Ботанічний сад Сінгапура, французькі регіони Шампань та Бургундія, наскельне мистецтво провінції Хаїль Саудівської Аравії, некрополь в Бет-Шеарімі (Ізраїль), іранські міста Сузи та Мейманд, комплекс династії Пекче у Південній Кореї, фортеця Діярбакир та м. Ефес у Туреччині.
Від України до Списку ЮНЕСКО на попередніх сесіях було включено 7 культурних і природних об’єктів, які мають статус всесвітньої спадщини: -«Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра»; «Ансамбль історичного центру м. Львів»; «Геодезична дуга Струве» (2005 р., транскордонний геодезичний об’єкт ”Дуга Струве” було номіновано від 10 європейських країн: Норвегії, Швеції, Фінляндії, Росії, Естонії, Латвії, Литви, Білорусі, Молдови та України. 4 геодезичні пункти ”Дуги Струве” знаходяться на території України – ”Баранівка”, ”Катеринівка”, ”Фельштин” (Хмельницька область) та ”Старонекрасівка” (Одеська область); «Букові праліси Карпат та древні букові ліси Німеччини» (транскордонний українсько-словацько-німецький об’єкт); «Резиденція Буковинських та Далматинських митрополитів» (нині - Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича); «Дерев’яні церкви Карпатського регіону Польщі та України» (транскордонний серійний українсько-польський об’єкт), «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» (м. Севастополь, АР Крим).
Комітет завершить свою роботу 8 липня ц.р.