З 17 по 18 вересня 2020 року відбудеться 3-й Пекінський саміт креативних міст ЮНЕСКО на тему «Творчість надає можливості містам, технології створюють майбутнє».
Передбачається, що у саміті візьме участь широке коло зацікавлених сторін, зокрема мерів і місцевих політиків, представників високого рівня агентств ООН, а також експертів та підприємців. Під час заходу планується обговорити формування нових моделей міського розвитку у постковідний період, які мають ґрунтуватися на культурі, творчості та нових технологіях.
Після перших двох самітів, успішно організованих ЮНЕСКО та м. Пекіном у 2013 та 2016 роках, цьогорічний Саміт буде спиратися на досягнення Пекіна в галузі науки і техніки та сприятиме ролі культури у зміцненні сталого міського розвитку.
В рамках заходу передбачається започаткування електронного видання ЮНЕСКО «Творчі міста ЮНЕСКО - Відповідь на COVID-19», в якому будуть опубліковані передові практики творчих міст, що підкреслюють силу культури і творчості у відповідь на глобальну кризу.
У зв’язку із санітарними обмеженнями саміт відбуватиметься у гібридному форматі, поєднуючи фізичну присутність представників з Китаю та онлайн-участь спікерів з інших країн. Захід транслюватиметься у прямому ефірі на спеціальному вебсайті з синхронним перекладом англійською та китайською мовами. Концептуальна записка, порядок денний та посилання на трансляцію саміту опубліковані на вебсайті 3-го Пекінського саміту креативних міст ЮНЕСКО: http://www.shejiyun.net/en.html.
Запрошуємо координаторів міст України, що входять до Мережі креативних міст ЮНЕСКО, зокрема Одеси та Львова, а також представників інших міст нашої країни, які готові зробити свій внесок у міський розвиток, долучитися до 3-го Пекінського саміту креативних міст ЮНЕСКО.