Постійне представництво України при ЮНЕСКО

Київ 02:48

Українську номінацію «Петриківський розпис – українське декоративно-орнаментальне малярство XIX-XXI ст.» включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО

18 грудня 2013, 16:54

Міжурядовий комітет Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, 8-ма сесія якого 2-7 грудня проходила у м.Баку (Азербайджан), ухвалив рішення включити до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО першу українську номінацію – «Петриківський розпис – українське декоративно-орнаментальне малярство XIX-XXI ст.».

Репрезентативний список є інструментом, покликаним забезпечити більшу наочність нематеріальної спадщини в цілому і визнати традиції та досвід відповідних  громад, які відображають їх унікальність та культурне розмаїття.

Останні новини

ЮНЕСКО посилює моніторинг ситуації в окупованому Криму | 29 березня, 10:10

28 березня 2019 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі відбулась інформаційна зустріч заступника Генерального директора Організації Ф.Е.Матоко з постійними представниками держав-членів, присвячена моніторингу ситуації в окупованому Криму у сферах компетенції Організації.

ХХІV засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО | 22 лютого, 17:08

21 лютого 2019 року у приміщенні Міністерства закордонних справ України відбулося ХХІV засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Народний депутат України, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Р.А.Чубаров взяв участь в офіційній церемонії відкриття Міжнародного року корінних мов 2019 року | 29 січня, 16:51

28 січня 2019 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО відбулася Офіційна церемонія відкриття Міжнародного року корінних мов, який був проголошений Резолюцією 71/178 ГА ООН 19 грудня 2016 року у зв'язку з критичними втратами мов корінних народів та нагальною потребою збереження, активізації та популяризації корінних мов на національному, регіональному та міжнародному рівнях.

Підтримання прав людини – спільна відповідальність уряду, парламенту та громадянського суспільства, яка починається з кожного з нас | 11 грудня 2018, 11:02

10 грудня 2018 року в Києві, на Михайлівській площі, відбувся урочистий захід з нагоди відзначення Міжнародного дня прав людини та 70-ї річниці Загальної декларації прав людини.

Україна – ЮНЕСКО: взаємозбагачення, підтримка та співпраця | 20 листопада 2018, 11:47

16 листопада свою 73-ю річницю відзначає ЮНЕСКО – спеціалізована установа ООН з питань освіти, науки і культури, найбільш представницька міжнародна організація, до складу якої входять 195 країн, включаючи Україну.