Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 14:56

Впродовж 11-12 серпня 2016 року МЗС активно взаємодіяло з Радою Європи щодо російської провокації в Криму

14 серпня 2016, 16:07

Міністр закордонних справ Павло Клімкін провів телефонну розмову з Головою Комітету міністрів Ради Європи, керівником МЗС Естонії Мариною Кальюранд. У ході розмови Міністр висловила підтримку України у ситуації, що склалася на окупованому півострові.
12 серпня пані Голова Комітету міністрів Ради Європи оприлюднила заяву, в якій висловила глибоку стурбованість зростанням напруги навколо «незаконно анексованого Російською Федерацією півострова Крим» та закликала всі причетні сторони невідкладно розпочати діалог у рамках наявних домовленостей з метою досягнення мирного врегулювання конфлікту.
Протягом цих же днів Постійне представництво України при Раді Європи інформувало держави-члени, Естонське головування в Комітеті міністрів, керівництво Організації та Комісара Ради Європи з прав людини про провокацію Російської Федерації в окупованому Криму та сфабриковані обвинувачення Євгена Панова та інших громадян України.
Враховуючи правозахисний мандат Ради Європи, особливу увагу українська делегація привернула до необхідності використати механізми Ради Європи для захисту прав та свобод громадян України.
Очікуємо, що Рада Європи та її члени вживатимуть усіх наявних заходів для того, щоб змусити Росію надалі утримуватися від такого роду провокацій та припинити грубо порушувати права людини на окупованій нею українській території.  
У цьому контексті МЗС також нагадує вимогу Комітету міністрів Ради Європи щодо необхідності надання Росією повного доступу моніторинговим правозахисним механізмам Ради Європи до території окупованого Криму.
МЗС через Постійне представництво при Раді Європи надаватиме Організації актуалізовану інформацію щодо російської провокації в Криму та долі громадян України, незаконно затриманих у зв'язку з нею.

Останні заяви та коментарі