Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 11:32

Коментар МЗС України щодо початку судового процесу у справі кримських мусульман – громадян України Рустема Ваітова, Ферата Сайфуллаєва, Юрія Прімова та Руслана Зейтуллаєва

02 червня 2016, 19:42

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з початком в Росії судового процесу у справах кримських мусульман – громадян України Рустема Ваітова, Ферата Сайфуллаєва, Юрія Прімова та Руслана Зейтуллаєва, яких було незаконно затримано на тимчасово окупованій території АР Крим та переміщено всупереч їхньої волі в Російську Федерацію.

На тлі незаконної заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу розглядаємо такі дії російської влади як додаткове свідчення політичних репресій, що системно застосовуються окупантами проти наших співвітчизників.

Усі обставини цієї справи вказують на те, що судовий процес, що розпочався 1 червня у Ростові-на-Дону в Північно-Кавказькому окружному військовому суді, стане черговим демонстративним судилищем над незаконно утримуваними українцями.

Вимагаємо від Російської Федерації негайно припинити цей очевидний фарс і звільнити всіх громадян України, які незаконно утримуються на території Росії.

Закликаємо світове співтовариство посилити політичний та дипломатичний тиск на Російську Федерацію з метою недопущення зухвалого порушення нею прав людини і свобод, заручниками чого стали десятки громадян України.

Останні заяви та коментарі