Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 14:28

Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)»

12 квітня, 10:59

11 квітня 2018 р. в рамках 204-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин було ухвалено дев’яте поспіль рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Рішення базується, зокрема, на матеріалах щодо ситуації на півострові, наданих Україною та організаціями-партнерами ЮНЕСКО і  розглядалось у контексті виконання попередніх рішень, ухвалених на під час 194-202 сесій цього керівного органу Організації. Документ було представлено на розгляд Виконради в.о. заступника Генерального директора ЮНЕСКО з питань зовнішніх зносин Н.Кассіанідесом.

У ході свого виступу перед членами Виконради Н.Кассіанідес поінформував про хід діалогу з Україною та партнерами нашої держави у питанні запровадження Секретаріатом Організації прямого моніторингу ситуації на півострові у сферах відповідальності ЮНЕСКО. Було, зокрема, поінформовано про погодження з українською стороною параметрів прямого моніторингу в АРК і м.Севастополь та започаткування міжсекторальної роботи Секретаріату з опрацювання практичних аспектів їх запровадження.

Представником Російської Федерації було запропоновано винести проект рішення Секретаріату на голосування. За його підсумками рішення було ухвалено більшістю голосів.

Рішенням Виконради, зокрема, передбачається, що на наступній, 205-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО у жовтні 2018 р. Генеральний директор має представити доповідь щодо реалізації попередніх рішень Виконради, ключовим серед яких є рішення 199-ї сесії щодо створення механізму моніторингу ситуації в Криму в рамках Секретаріату Організації.

Після ухвалення рішення слово взяли делегації низки країн-членів Виконради та держав-спостерігачів (саме у такому статусі надано слово постпредам України та ЄС).

З традиційною риторикою щодо недоцільності розгляду Виконрадою «політизованих» питань, які «не можуть бути вирішені в рамках компетенції ЮНЕСКО», виступили РФ та КНР.

Постійний представник України, Посол України у Франції О.В.Шамшур у своєму виступі наголосив на ключовій ролі ЮНЕСКО у розвязанні проблем у окупованому Росією Криму у сферах виключної компетенції Організації та нагальній необхідності запровадження прямого моніторингу ситуації з правами людини на півострові з боку ЮНЕСКО. Було підкреслено готовність української сторони надалі прововжувати та посилювати діалог з Секретаріатом, членами Виконради та державами-членами ЮНЕСКО для повного виконання відповідних рішень Виконавчої ради.

На підтримку України виступили делегації США (наголошено на підтримці суверенітету та територіальної цілісності України, значному погіршенні ситуації в Криму в усіх сферах компетенції ЮНЕСКО, підтримано запровадження безпосереднього моніторингу на півострові) та Постійної місії ЄС (сторона ЄС привітала ухвалення рішення;підкреслено, що ситуація в Криму значно погіршилась в усіх без виключень сферах компетенції ЮНЕСКО; наголошено на нагальній необхідності якнайскорішого започаткування прямого моніторингу).

 

 

Останні новини

Заступник Міністра закордонних справ України С.О.Кислиця взяв участь у міжнародній конференції «Деокупація Криму: коли і як» | 06 квітня, 11:16

Ситуація у галузі прав людини в окупованому Криму, протидія знищенню кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу та міжнародна підтримка України на шляху боротьби за відновлення територіальної цілісності стали головними темами міжнародної конференції «Деокупація Криму: коли і як», проведеної 5 квітня в Лісабоні Посольством України в Португалії в рамках ініційованої Президентом України міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму».

Питання моніторингу ситуації у окупованому Криму – серед пріоритетів порядку денного ЮНЕСКО | 28 березня, 10:46

26 березня 2018 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі відбулась перша інформаційна зустріч обраного наприкінці минулого року нового Генерального директора Організації О.Азулє з постійними представниками держав-членів.

ЮНЕСКО констатує погіршення ситуації в окупованому Криму | 27 березня, 10:53

Секретаріат ЮНЕСКО оприлюднив доповідь Генерального директора Організації на виконання рішення Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації  в Автономній Республіці Крим (Україна)», у якому йдеться про погіршення ситуації на території тимчасово окупованого Росією Криму у сферах компетенції ЮНЕСКО.

За допомогою ЮНЕСКО маємо зупинити варварські дії окупаційної влади Криму, спрямовані на знищення культурного і духовного символу кримськотатарського народу – Бахчисарайського палацу | 07 березня, 15:32

Практична співпраця і залучення Організації до підтримки зусиль України у питанні захисту і збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території Криму, протидії знищенню перлини кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу стала основною темою у ході візиту до ЮНЕСКО заступника Міністра закордонних справ України, Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергія Кислиці 6 березня 2018 р.

Підписано Угоду про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру категорії 2 ЮНЕСКО | 02 березня, 19:55

1 березня 2018 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі відбулась офіційна церемонія укладення Угоди між урядом України та ЮНЕСКО про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру категорії 2 ЮНЕСКО.