Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 14:29

За допомогою ЮНЕСКО маємо зупинити варварські дії окупаційної влади Криму, спрямовані на знищення культурного і духовного символу кримськотатарського народу – Бахчисарайського палацу

07 березня, 15:32

Практична співпраця і залучення Організації до підтримки зусиль України у питанні захисту і збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території Криму, протидії знищенню перлини кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу стала основною темою у ході візиту до ЮНЕСКО заступника Міністра закордонних справ України, Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергія Кислиці 6 березня 2018 р.

Цій тематиці було присвячено низку подій, організованих в ході візиту, зокрема - спеціальний інформаційний захід у вигляді презентації останнього до окупації Криму легітимного генерального директора Бахчисарайського історико-культурного заповідника Ельміри Аблялімової, за участі Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО С.Кислиця та Посла України у Франції, Постійний представник України при ЮНЕСКО О.Шамшур проведений у Посольстві України у Французькій Республіці.

У ході інформаційного заходу, представникам Секретаріату ЮНЕСКО, Центру всесвітньої спадщини, ІКОМОС, постійних делегацій при ЮНЕСКО, насамперед членів «Групи друзів України в ЮНЕСКО», а також журналістам та громадським організаціям були представлені детальні факти, що свідчать про загрозу знищення Ханського палацу, символу кримськотатрського народу, внаслідок варварських т.зв. реставраційних робіт, що проводяться окупаційною владою Криму. Також, з використанням історичного фактажу переконливо доведено, що Ханський палац – це унікальний монументальний ансамбль, який належить історії усієї Європи, та наголошено на важливості об’єднання зусиль для протидії культурному геноциду, який свідомо та системно здійснює Росія на тимчасово окупованій території півострова.

У рамках візиту заступник Міністра закордонних справ України, Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергій Кислиця зустрівся з Генеральним Директором ЮНЕСКО Одрі Азулє. У ході зустрічі обговорено ключові теми співпраці з ЮНЕСКО, насамперед, перспективи запровадження процесу прямого моніторингу ситуації на тимчасово окупованій території АРК в рамках мандату Організації та збереження уваги до питань Криму на порядку денному Виконавчої ради ЮНЕСКО. Окрему увагу було приділено необхідності ефективного реагування ЮНЕСКО на загрози станові збереження культурної спадщини та  пам’яток національного значення України і кримськотатарського народу в окупованому Криму, з особливим наголосом на ситуації із Ханським палацом в Бахчисараї, внесеним до Попереднього списку для внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у 2003 році.

Обговорення питання щодо запровадження процесу прямого моніторингу ситуації в Криму в рамках мандату ЮНЕСКО було продовжено у форматі окремої  зустрічі заступника Міністра закордонних справ України, Голови Нацкомісії України у справах ЮНЕСКО Сергія Кислиці та Посла України у Франції, Постійного представника України при ЮНЕСКО Олега Шамшура з представниками «Групи друзів України в ЮНЕСКО» - керівниками Постійних представництв ЄС, Великої Британії, Естонії, Литви, Франції, ФРН, Швеції та США. Основним результатом зустрічі стала домовленість щодо активного просування питань залучення підтримки України з боку членів Виконради та інших ключових країн-партнерів.

 

Останні новини

Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)» | 12 квітня, 10:59

11 квітня 2018 р. в рамках 204-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин було ухвалено дев’яте поспіль рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Заступник Міністра закордонних справ України С.О.Кислиця взяв участь у міжнародній конференції «Деокупація Криму: коли і як» | 06 квітня, 11:16

Ситуація у галузі прав людини в окупованому Криму, протидія знищенню кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу та міжнародна підтримка України на шляху боротьби за відновлення територіальної цілісності стали головними темами міжнародної конференції «Деокупація Криму: коли і як», проведеної 5 квітня в Лісабоні Посольством України в Португалії в рамках ініційованої Президентом України міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму».

Питання моніторингу ситуації у окупованому Криму – серед пріоритетів порядку денного ЮНЕСКО | 28 березня, 10:46

26 березня 2018 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі відбулась перша інформаційна зустріч обраного наприкінці минулого року нового Генерального директора Організації О.Азулє з постійними представниками держав-членів.

ЮНЕСКО констатує погіршення ситуації в окупованому Криму | 27 березня, 10:53

Секретаріат ЮНЕСКО оприлюднив доповідь Генерального директора Організації на виконання рішення Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації  в Автономній Республіці Крим (Україна)», у якому йдеться про погіршення ситуації на території тимчасово окупованого Росією Криму у сферах компетенції ЮНЕСКО.

Підписано Угоду про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру категорії 2 ЮНЕСКО | 02 березня, 19:55

1 березня 2018 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі відбулась офіційна церемонія укладення Угоди між урядом України та ЮНЕСКО про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру категорії 2 ЮНЕСКО.