Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 14:29

14 лютого 2018 відбулась зустріч Постійного представника України при ЮНЕСКО О.Шамшура з Генеральним директором ІКОМОС М.-Л.Лавенір.

15 лютого, 12:40

У ході зустрічі було обговорено нагальні питання збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території АР Крим та м.Севастополь, пов’язані з викликами внаслідок порушень російською окупаційною владою міжнародного права, включаючи Конвенції ЮНЕСКО.

Окрему увагу Гендиректора Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ІКОМОС) було привернуто до найбільш резонансних випадків таких порушень щодо яких Україна останнім часом зверталась безпосередньо до ІКОМОС, а також до керівництва ЮНЕСКО та Центру всесвітньої спадщини. Зокрема, йшлося про стан збереження об’єкта всесвітньої культурної спадщини «Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора» та публікації на сайті РФ щодо «досягнень» в рамках нелегальних розкопок і досліджень на його території; загрозу знищення Ханського палацу в Бахчисараї внаслідок варварських «реставраційних» робіт; нелегальні розкопки пам’ятки «Курган Госпітальний» у Керчі; будівельні роботи, що руйнують медресе та Мечеть Хана Узбека біля Феодосії, а також проблему переміщення культурних цінностей з України до РФ, зокрема, картин з Національної картинної галерії ім.І. Айвазовського у Феодосії.

Було підкреслено важливість реагування та коментарів ІКОМОС щодо вказаних проблем та необхідність більш активної ролі організації у сприянні збереженню цих та інших культурних цінностей України в окупованому Криму.

Представників ІКОМОС було ознайомлено з деталями процесу впровадження моніторингу ситуації в АР Крим та м.Севастополь з боку Секретаріату ЮНЕСКО в рамках практичної реалізації восьми рішень Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)». У цьому контексті висловлено сподівання щодо залучення ІКОМОС до комплексного моніторингу.

Відзначивши деякі аспекти компетенції ІКОМОС та проблеми доступу на місця до об’єктів, М.-Л.Лавенір, разом з тим, запевнила, що ІКОМОС уважно вивчить  порушені питання та обміркує шляхи свого залучення.

Постійне представництво продовжуватиме діалог з ІКОМОС щодо вищезгаданих проблем, зокрема, у ході наступної інформаційної зустрічі у штаб-квартирі ЮНЕСКО з питань ситуації в окупованому Криму, яку заплановано провести у другій половині березня 2018 р.

Останні новини

Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)» | 12 квітня, 10:59

11 квітня 2018 р. в рамках 204-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин було ухвалено дев’яте поспіль рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Заступник Міністра закордонних справ України С.О.Кислиця взяв участь у міжнародній конференції «Деокупація Криму: коли і як» | 06 квітня, 11:16

Ситуація у галузі прав людини в окупованому Криму, протидія знищенню кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу та міжнародна підтримка України на шляху боротьби за відновлення територіальної цілісності стали головними темами міжнародної конференції «Деокупація Криму: коли і як», проведеної 5 квітня в Лісабоні Посольством України в Португалії в рамках ініційованої Президентом України міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму».

Питання моніторингу ситуації у окупованому Криму – серед пріоритетів порядку денного ЮНЕСКО | 28 березня, 10:46

26 березня 2018 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі відбулась перша інформаційна зустріч обраного наприкінці минулого року нового Генерального директора Організації О.Азулє з постійними представниками держав-членів.

ЮНЕСКО констатує погіршення ситуації в окупованому Криму | 27 березня, 10:53

Секретаріат ЮНЕСКО оприлюднив доповідь Генерального директора Організації на виконання рішення Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації  в Автономній Республіці Крим (Україна)», у якому йдеться про погіршення ситуації на території тимчасово окупованого Росією Криму у сферах компетенції ЮНЕСКО.

За допомогою ЮНЕСКО маємо зупинити варварські дії окупаційної влади Криму, спрямовані на знищення культурного і духовного символу кримськотатарського народу – Бахчисарайського палацу | 07 березня, 15:32

Практична співпраця і залучення Організації до підтримки зусиль України у питанні захисту і збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території Криму, протидії знищенню перлини кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу стала основною темою у ході візиту до ЮНЕСКО заступника Міністра закордонних справ України, Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергія Кислиці 6 березня 2018 р.