Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 13:24

18 грудня 2017 відбулась зустріч Постійного представника України при ЮНЕСКО О.Шамшура з новим Генеральним директором Організації О.Азулє.

19 грудня 2017, 18:24

В ході зустрічі було обговорено перспективи роботи України в рамках ЮНЕСКО на основних напрямках програмної діяльності Організації, насамперед в контексті досягнутих у 2017 році ключових результатів, що засвідчили «додану вартість», яку наша держава здатна створювати у найважливіших сферах цієї діяльності.

Йдеться, зокрема, про  включення букових пралісів та старовікових лісів Карпат та Поділля до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в рамках розширення об'єкта "Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини", який відтепер має назву "Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи" і охоплює не три країни, як раніше (Україна, Словаччина і Німеччина), а дванадцять. Крім того, чільне місце серед надбань України у 2017 році в рамках ЮНЕСКО посідає утворення на базі Малої академії наук України Центру категорії 2 під егідою ЮНЕСКО. Особливе значення має також започаткування в Україні за участі експертів Організації тренінгової діяльності для правоохоронних органів з тематики захисту прав журналістів, зокрема на основі посібника ЮНЕСКО ”Свобода слова і громадський порядок”, представленого цьогоріч у Києві під час міжнародної конференції ”Безпека журналістів як обов’язкова умова для вільних ЗМІ: свобода слова і громадський порядок”.

Генеральним директором було відзначено високий рівень існуючої взаємодії між Секретаріатом Організації та Національною комісією України у справах ЮНЕСКО і Постійним представництвом України при ЮНЕСКО, наголошено на тому, що нинішні пріоритети діяльності держави в рамках Організації повністю відповідають ключовим завданням, на яких сьогодні зосереджено увагу ЮНЕСКО (молодь, наукова освіта, безпека журналістів).  

Окремо було наголошено на налаштованості нового керівництва ЮНЕСКО на співпрацю з Україною та її партнерами з метою  повноцінної практичної реалізації восьми ухвалених з часу окупації Кримського півострова рішень Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Останні новини

Український проект отримав підтримку Міжнародного фонду культурного розмаїття | 14 грудня 2017, 12:06

13 грудня в рамках 11-ї сесії Міжурядового комітету з охорони та заохочення розмаїття форм культурного самовираження (яка проходить у штаб-квартирі ЮНЕСКО 12-15 грудня ц.р.), члени комітету обрали проект, представлений Україною – «Економіка театральної діяльності: трансформація театральної індустрії».

День прав людини | 08 грудня 2017, 13:20

Універсальні цінності прав людини є основою мандату ЮНЕСКО, організації, яка зробила значний внесок у прийняття Загальної декларації прав людини.

Заява МЗС України у зв’язку із черговою хвилею обшуків і затримань в окупованому Криму | 24 листопада 2017, 15:48

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із злочинними діями російської окупаційної влади в Автономній Республіці Крим та черговою хвилею незаконних обшуків і затримань, які призвели до смерті легендарної кримськотатарської активістки, ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Україна-ЮНЕСКО: плідна багаторічна співпраця | 16 листопада 2017, 11:14

16 листопада відзначається День створення ЮНЕСКО. Цього дня 1945 року, після завершення Другої світової війни, було ухвалено Статут Організації як спеціалізованої установи ООН у галузі освіти, науки і культури. Сьогодні ЮНЕСКО є найбільш представницькою міжнародною організацією, яка об’єднує 195 країн-членів. Україна приєдналася до ЮНЕСКО в 1954 році і з того часу бере активну участь в її діяльності.

Нова хвиля незаконних обшуків та затримань в тимчасово окупованому Криму | 10 листопада 2017, 12:36

Коментар Міністерства закордонних справ України