Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 13:38

18 грудня 2017 відбулась зустріч Постійного представника України при ЮНЕСКО О.Шамшура з новим Генеральним директором Організації О.Азулє.

19 грудня 2017, 18:24

В ході зустрічі було обговорено перспективи роботи України в рамках ЮНЕСКО на основних напрямках програмної діяльності Організації, насамперед в контексті досягнутих у 2017 році ключових результатів, що засвідчили «додану вартість», яку наша держава здатна створювати у найважливіших сферах цієї діяльності.

Йдеться, зокрема, про  включення букових пралісів та старовікових лісів Карпат та Поділля до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в рамках розширення об'єкта "Букові праліси Карпат та давні букові ліси Німеччини і реліктові букові ліси Німеччини", який відтепер має назву "Незаймані букові ліси в Карпатах та інших регіонах Європи" і охоплює не три країни, як раніше (Україна, Словаччина і Німеччина), а дванадцять. Крім того, чільне місце серед надбань України у 2017 році в рамках ЮНЕСКО посідає утворення на базі Малої академії наук України Центру категорії 2 під егідою ЮНЕСКО. Особливе значення має також започаткування в Україні за участі експертів Організації тренінгової діяльності для правоохоронних органів з тематики захисту прав журналістів, зокрема на основі посібника ЮНЕСКО ”Свобода слова і громадський порядок”, представленого цьогоріч у Києві під час міжнародної конференції ”Безпека журналістів як обов’язкова умова для вільних ЗМІ: свобода слова і громадський порядок”.

Генеральним директором було відзначено високий рівень існуючої взаємодії між Секретаріатом Організації та Національною комісією України у справах ЮНЕСКО і Постійним представництвом України при ЮНЕСКО, наголошено на тому, що нинішні пріоритети діяльності держави в рамках Організації повністю відповідають ключовим завданням, на яких сьогодні зосереджено увагу ЮНЕСКО (молодь, наукова освіта, безпека журналістів).  

Окремо було наголошено на налаштованості нового керівництва ЮНЕСКО на співпрацю з Україною та її партнерами з метою  повноцінної практичної реалізації восьми ухвалених з часу окупації Кримського півострова рішень Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Останні новини

За допомогою ЮНЕСКО маємо зупинити варварські дії окупаційної влади Криму, спрямовані на знищення культурного і духовного символу кримськотатарського народу – Бахчисарайського палацу | 07 березня, 15:32

Практична співпраця і залучення Організації до підтримки зусиль України у питанні захисту і збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території Криму, протидії знищенню перлини кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу стала основною темою у ході візиту до ЮНЕСКО заступника Міністра закордонних справ України, Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергія Кислиці 6 березня 2018 р.

Підписано Угоду про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру категорії 2 ЮНЕСКО | 02 березня, 19:55

1 березня 2018 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі відбулась офіційна церемонія укладення Угоди між урядом України та ЮНЕСКО про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру категорії 2 ЮНЕСКО.

UNESCO and EUAM cooperate to train law enforcement officers in Ukraine on freedom of expression and safety of journalists | 19 лютого, 13:45

UNESCO organized for the first time with the European Union Advisory Mission (EUAM) in Ukraine a training for law enforcement officers on freedom of expression and safety of journalists in Kiev from 13 to 15 February 2018, in collaboration with several Ukrainian ministries and organizations from the civil society.

14 лютого 2018 відбулась зустріч Постійного представника України при ЮНЕСКО О.Шамшура з Генеральним директором ІКОМОС М.-Л.Лавенір. | 15 лютого, 12:40

У ході зустрічі було обговорено нагальні питання збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території АР Крим та м.Севастополь, пов’язані з викликами внаслідок порушень російською окупаційною владою міжнародного права, включаючи Конвенції ЮНЕСКО.

Захист культурних та освітніх прав постраждалих від війни на сході України та тимчасової окупації Криму – пріоритет Національної комісії України у справах ЮНЕСКО | 09 лютого, 12:30

8 лютого 2018 року в Міністерстві закордонних справ України відбулося XXIII засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, учасники якого підбили підсумки роботи Комісії у 2017 році та окреслили основні напрями її діяльності на поточний рік.