Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 13:36

День прав людини

08 грудня 2017, 13:20

Універсальні цінності прав людини є основою мандату ЮНЕСКО, організації, яка зробила значний внесок у прийняття Загальної декларації прав людини.

10 грудня світ відзначає День прав людини, що є нагодою згадати тривалий шлях людства у боротьбі за дотримання прав та повагу до гідності, а також об’єднатись у протидії старим і новим викликам у сфері прав людини, серед яких бідність, нерівність, насильство та дискримінація.

Саме у цей день у 1948 році Генеральна асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, основні принципи якої мають поважати усі країни.

Універсальні цінності прав людини є основою мандату ЮНЕСКО, організації, яка зробила значний внесок у прийняття Загальної декларації прав людини. Так, ще у 1947 році створений ЮНЕСКО комітет з питань теоретичних основ прав людини розробив запитальник, у відповідях на який відомі на той час політики і науковці висловили свої думки щодо ідеї Загальної декларації прав людини. Відповідний звіт ЮНЕСКО та подальші дії стали внеском в ухвалення декларації, яка заклала основи заохочення та захисту прав людини у світі.

ЮНЕСКО визначила важливість Загальної декларації прав людини для всіх своїх заходів і, як відомо, безпосередньо в компетенції Організації, проголошені Декларацією права: на освіту (стаття 26); на участь у культурному житті (стаття 27); на свободу переконань і їх вільне виявлення, включаючи право на пошук, отримання та одержання інформації (стаття 19); право брати участь у науковому прогресі і користуватися його благами (стаття 27).

З часу прийняття Декларації, ЮНЕСКО постійно працює у напрямку підвищення обізнаності щодо усіх прав людини: громадянських, культурних, економічних, політичних та соціальних. Освіта для та щодо прав людини стала пріоритетом Організації, яка є визнаним лідером у цій галузі в рамках системи ООН. Незважаючи на всі досягнення, ситуація з правами людини у світі далека від ідеальної, і ЮНЕСКО докладає зусиль в контексті сучасних глобальних реалій для допомоги у зміцненні спроможності держав-членів протидіяти порушенням прав людини.

11 грудня 2017 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО за участі Генерального директора Організації Одрі Азуле та Верховного комісара ООН з прав людини  Зеїда Раад аль-Хусейна відбудеться церемонія започаткування відзначення у 2018 р. 70-ї річниці Загальної декларації прав людини. Цей ювілей буде супроводжуватись глобальною кампанією під егідою Верховного комісара ООН з прав людини, за всебічної підтримки ЮНЕСКО.

https://en.unesco.org/events/launching-ceremony-70th-anniversary-universal-declaration-human-rights-current-challenges-and

Останні новини

За допомогою ЮНЕСКО маємо зупинити варварські дії окупаційної влади Криму, спрямовані на знищення культурного і духовного символу кримськотатарського народу – Бахчисарайського палацу | 07 березня, 15:32

Практична співпраця і залучення Організації до підтримки зусиль України у питанні захисту і збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території Криму, протидії знищенню перлини кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу стала основною темою у ході візиту до ЮНЕСКО заступника Міністра закордонних справ України, Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергія Кислиці 6 березня 2018 р.

Підписано Угоду про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру категорії 2 ЮНЕСКО | 02 березня, 19:55

1 березня 2018 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі відбулась офіційна церемонія укладення Угоди між урядом України та ЮНЕСКО про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру категорії 2 ЮНЕСКО.

UNESCO and EUAM cooperate to train law enforcement officers in Ukraine on freedom of expression and safety of journalists | 19 лютого, 13:45

UNESCO organized for the first time with the European Union Advisory Mission (EUAM) in Ukraine a training for law enforcement officers on freedom of expression and safety of journalists in Kiev from 13 to 15 February 2018, in collaboration with several Ukrainian ministries and organizations from the civil society.

14 лютого 2018 відбулась зустріч Постійного представника України при ЮНЕСКО О.Шамшура з Генеральним директором ІКОМОС М.-Л.Лавенір. | 15 лютого, 12:40

У ході зустрічі було обговорено нагальні питання збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території АР Крим та м.Севастополь, пов’язані з викликами внаслідок порушень російською окупаційною владою міжнародного права, включаючи Конвенції ЮНЕСКО.

Захист культурних та освітніх прав постраждалих від війни на сході України та тимчасової окупації Криму – пріоритет Національної комісії України у справах ЮНЕСКО | 09 лютого, 12:30

8 лютого 2018 року в Міністерстві закордонних справ України відбулося XXIII засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, учасники якого підбили підсумки роботи Комісії у 2017 році та окреслили основні напрями її діяльності на поточний рік.