Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 13:26

День прав людини

08 грудня 2017, 13:20

Універсальні цінності прав людини є основою мандату ЮНЕСКО, організації, яка зробила значний внесок у прийняття Загальної декларації прав людини.

10 грудня світ відзначає День прав людини, що є нагодою згадати тривалий шлях людства у боротьбі за дотримання прав та повагу до гідності, а також об’єднатись у протидії старим і новим викликам у сфері прав людини, серед яких бідність, нерівність, насильство та дискримінація.

Саме у цей день у 1948 році Генеральна асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, основні принципи якої мають поважати усі країни.

Універсальні цінності прав людини є основою мандату ЮНЕСКО, організації, яка зробила значний внесок у прийняття Загальної декларації прав людини. Так, ще у 1947 році створений ЮНЕСКО комітет з питань теоретичних основ прав людини розробив запитальник, у відповідях на який відомі на той час політики і науковці висловили свої думки щодо ідеї Загальної декларації прав людини. Відповідний звіт ЮНЕСКО та подальші дії стали внеском в ухвалення декларації, яка заклала основи заохочення та захисту прав людини у світі.

ЮНЕСКО визначила важливість Загальної декларації прав людини для всіх своїх заходів і, як відомо, безпосередньо в компетенції Організації, проголошені Декларацією права: на освіту (стаття 26); на участь у культурному житті (стаття 27); на свободу переконань і їх вільне виявлення, включаючи право на пошук, отримання та одержання інформації (стаття 19); право брати участь у науковому прогресі і користуватися його благами (стаття 27).

З часу прийняття Декларації, ЮНЕСКО постійно працює у напрямку підвищення обізнаності щодо усіх прав людини: громадянських, культурних, економічних, політичних та соціальних. Освіта для та щодо прав людини стала пріоритетом Організації, яка є визнаним лідером у цій галузі в рамках системи ООН. Незважаючи на всі досягнення, ситуація з правами людини у світі далека від ідеальної, і ЮНЕСКО докладає зусиль в контексті сучасних глобальних реалій для допомоги у зміцненні спроможності держав-членів протидіяти порушенням прав людини.

11 грудня 2017 року в штаб-квартирі ЮНЕСКО за участі Генерального директора Організації Одрі Азуле та Верховного комісара ООН з прав людини  Зеїда Раад аль-Хусейна відбудеться церемонія започаткування відзначення у 2018 р. 70-ї річниці Загальної декларації прав людини. Цей ювілей буде супроводжуватись глобальною кампанією під егідою Верховного комісара ООН з прав людини, за всебічної підтримки ЮНЕСКО.

https://en.unesco.org/events/launching-ceremony-70th-anniversary-universal-declaration-human-rights-current-challenges-and

Останні новини

18 грудня 2017 відбулась зустріч Постійного представника України при ЮНЕСКО О.Шамшура з новим Генеральним директором Організації О.Азулє. | 19 грудня 2017, 18:24

В ході зустрічі було обговорено перспективи роботи України в рамках ЮНЕСКО на основних напрямках програмної діяльності Організації, насамперед в контексті досягнутих у 2017 році ключових результатів, що засвідчили «додану вартість», яку наша держава здатна створювати у найважливіших сферах цієї діяльності.

Український проект отримав підтримку Міжнародного фонду культурного розмаїття | 14 грудня 2017, 12:06

13 грудня в рамках 11-ї сесії Міжурядового комітету з охорони та заохочення розмаїття форм культурного самовираження (яка проходить у штаб-квартирі ЮНЕСКО 12-15 грудня ц.р.), члени комітету обрали проект, представлений Україною – «Економіка театральної діяльності: трансформація театральної індустрії».

Заява МЗС України у зв’язку із черговою хвилею обшуків і затримань в окупованому Криму | 24 листопада 2017, 15:48

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із злочинними діями російської окупаційної влади в Автономній Республіці Крим та черговою хвилею незаконних обшуків і затримань, які призвели до смерті легендарної кримськотатарської активістки, ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Україна-ЮНЕСКО: плідна багаторічна співпраця | 16 листопада 2017, 11:14

16 листопада відзначається День створення ЮНЕСКО. Цього дня 1945 року, після завершення Другої світової війни, було ухвалено Статут Організації як спеціалізованої установи ООН у галузі освіти, науки і культури. Сьогодні ЮНЕСКО є найбільш представницькою міжнародною організацією, яка об’єднує 195 країн-членів. Україна приєдналася до ЮНЕСКО в 1954 році і з того часу бере активну участь в її діяльності.

Нова хвиля незаконних обшуків та затримань в тимчасово окупованому Криму | 10 листопада 2017, 12:36

Коментар Міністерства закордонних справ України