Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 13:37

Україна-ЮНЕСКО: плідна багаторічна співпраця

16 листопада 2017, 11:14

16 листопада відзначається День створення ЮНЕСКО. Цього дня 1945 року, після завершення Другої світової війни, було ухвалено Статут Організації як спеціалізованої установи ООН у галузі освіти, науки і культури. Сьогодні ЮНЕСКО є найбільш представницькою міжнародною організацією, яка об’єднує 195 країн-членів.

Україна приєдналася до ЮНЕСКО в 1954 році і з того часу бере активну участь в її діяльності.

Україна чотири рази обиралася до керівного органу Організації – Виконавчої ради, останній раз на період до кінця 2017 року.

В умовах незаконної окупації Росією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь пріоритетним напрямом діяльності України в ЮНЕСКО сьогодні є використання можливостей Організації для привернення уваги міжнародної спільноти до гострих проблем на території тимчасово окупованого півострова. Протягом останніх років за ініціативи української делегації Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила вже вісім рішень «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», які передбачають створення ефективного механізму моніторингу ситуації на окупованому півострові в сфері компетенції ЮНЕСКО.

Сім українських об´єктів включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед них перлини культурно-архітектурної та природної спадщини – «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра», ансамбль історичного центру Львову, стародавнє місто Херсонес Таврійській, букові праліси і давні ліси Карпат.

До Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства входить українське декоративно-орнаментальне малярство – петриківський розпис.

В Україні функціонує Мережа асоційованих шкіл ЮНЕСКО, яка об’єднує загальноосвітні школи з різних регіонів країни, що реалізують проекти у рамках програмної діяльності ЮНЕСКО.

Завдяки програмі ЮНЕСКО UNITWIN при вищих навчальних закладах України діють кафедри ЮНЕСКО, що створює можливості для міжнародної наукової співпраці у напрямах їх діяльності.

Два українських міста – Мелітополь та Нікополь – є учасниками Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються. Львів є містом літератури ЮНЕСКО та учасником Мережі креативних міст ЮНЕСКО.

У листопаді 2017 року у ході 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО на базі Малої академії наук України створено центр категорії 2 під егідою ЮНЕСКО, що розширює можливості для міжнародної наукової співпраці та популяризації науки серед української молоді.

Україна продовжуватиме і надалі активну роботу в рамках ЮНЕСКО.

Останні новини

За допомогою ЮНЕСКО маємо зупинити варварські дії окупаційної влади Криму, спрямовані на знищення культурного і духовного символу кримськотатарського народу – Бахчисарайського палацу | 07 березня, 15:32

Практична співпраця і залучення Організації до підтримки зусиль України у питанні захисту і збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території Криму, протидії знищенню перлини кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу стала основною темою у ході візиту до ЮНЕСКО заступника Міністра закордонних справ України, Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергія Кислиці 6 березня 2018 р.

Підписано Угоду про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру категорії 2 ЮНЕСКО | 02 березня, 19:55

1 березня 2018 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі відбулась офіційна церемонія укладення Угоди між урядом України та ЮНЕСКО про створення на базі Національного центру «Мала академія наук України» центру категорії 2 ЮНЕСКО.

UNESCO and EUAM cooperate to train law enforcement officers in Ukraine on freedom of expression and safety of journalists | 19 лютого, 13:45

UNESCO organized for the first time with the European Union Advisory Mission (EUAM) in Ukraine a training for law enforcement officers on freedom of expression and safety of journalists in Kiev from 13 to 15 February 2018, in collaboration with several Ukrainian ministries and organizations from the civil society.

14 лютого 2018 відбулась зустріч Постійного представника України при ЮНЕСКО О.Шамшура з Генеральним директором ІКОМОС М.-Л.Лавенір. | 15 лютого, 12:40

У ході зустрічі було обговорено нагальні питання збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території АР Крим та м.Севастополь, пов’язані з викликами внаслідок порушень російською окупаційною владою міжнародного права, включаючи Конвенції ЮНЕСКО.

Захист культурних та освітніх прав постраждалих від війни на сході України та тимчасової окупації Криму – пріоритет Національної комісії України у справах ЮНЕСКО | 09 лютого, 12:30

8 лютого 2018 року в Міністерстві закордонних справ України відбулося XXIII засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, учасники якого підбили підсумки роботи Комісії у 2017 році та окреслили основні напрями її діяльності на поточний рік.