Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 13:25

Україна-ЮНЕСКО: плідна багаторічна співпраця

16 листопада 2017, 11:14

16 листопада відзначається День створення ЮНЕСКО. Цього дня 1945 року, після завершення Другої світової війни, було ухвалено Статут Організації як спеціалізованої установи ООН у галузі освіти, науки і культури. Сьогодні ЮНЕСКО є найбільш представницькою міжнародною організацією, яка об’єднує 195 країн-членів.

Україна приєдналася до ЮНЕСКО в 1954 році і з того часу бере активну участь в її діяльності.

Україна чотири рази обиралася до керівного органу Організації – Виконавчої ради, останній раз на період до кінця 2017 року.

В умовах незаконної окупації Росією Автономної Республіки Крим та м. Севастополь пріоритетним напрямом діяльності України в ЮНЕСКО сьогодні є використання можливостей Організації для привернення уваги міжнародної спільноти до гострих проблем на території тимчасово окупованого півострова. Протягом останніх років за ініціативи української делегації Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила вже вісім рішень «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)», які передбачають створення ефективного механізму моніторингу ситуації на окупованому півострові в сфері компетенції ЮНЕСКО.

Сім українських об´єктів включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Серед них перлини культурно-архітектурної та природної спадщини – «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра», ансамбль історичного центру Львову, стародавнє місто Херсонес Таврійській, букові праліси і давні ліси Карпат.

До Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства входить українське декоративно-орнаментальне малярство – петриківський розпис.

В Україні функціонує Мережа асоційованих шкіл ЮНЕСКО, яка об’єднує загальноосвітні школи з різних регіонів країни, що реалізують проекти у рамках програмної діяльності ЮНЕСКО.

Завдяки програмі ЮНЕСКО UNITWIN при вищих навчальних закладах України діють кафедри ЮНЕСКО, що створює можливості для міжнародної наукової співпраці у напрямах їх діяльності.

Два українських міста – Мелітополь та Нікополь – є учасниками Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються. Львів є містом літератури ЮНЕСКО та учасником Мережі креативних міст ЮНЕСКО.

У листопаді 2017 року у ході 39-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО на базі Малої академії наук України створено центр категорії 2 під егідою ЮНЕСКО, що розширює можливості для міжнародної наукової співпраці та популяризації науки серед української молоді.

Україна продовжуватиме і надалі активну роботу в рамках ЮНЕСКО.

Останні новини

18 грудня 2017 відбулась зустріч Постійного представника України при ЮНЕСКО О.Шамшура з новим Генеральним директором Організації О.Азулє. | 19 грудня 2017, 18:24

В ході зустрічі було обговорено перспективи роботи України в рамках ЮНЕСКО на основних напрямках програмної діяльності Організації, насамперед в контексті досягнутих у 2017 році ключових результатів, що засвідчили «додану вартість», яку наша держава здатна створювати у найважливіших сферах цієї діяльності.

Український проект отримав підтримку Міжнародного фонду культурного розмаїття | 14 грудня 2017, 12:06

13 грудня в рамках 11-ї сесії Міжурядового комітету з охорони та заохочення розмаїття форм культурного самовираження (яка проходить у штаб-квартирі ЮНЕСКО 12-15 грудня ц.р.), члени комітету обрали проект, представлений Україною – «Економіка театральної діяльності: трансформація театральної індустрії».

День прав людини | 08 грудня 2017, 13:20

Універсальні цінності прав людини є основою мандату ЮНЕСКО, організації, яка зробила значний внесок у прийняття Загальної декларації прав людини.

Заява МЗС України у зв’язку із черговою хвилею обшуків і затримань в окупованому Криму | 24 листопада 2017, 15:48

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із злочинними діями російської окупаційної влади в Автономній Республіці Крим та черговою хвилею незаконних обшуків і затримань, які призвели до смерті легендарної кримськотатарської активістки, ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Нова хвиля незаконних обшуків та затримань в тимчасово окупованому Криму | 10 листопада 2017, 12:36

Коментар Міністерства закордонних справ України