Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 09:24

ЗАЯВА МІНКУЛЬТУРИ ЩОДО ПОРУШЕННЯ ПРАВ РЕЛІГІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ НА ТЕРИТОРІЇ ОКУПОВАНОГО КРИМУ

01 вересня, 21:19

Гарантовані нормами міжнародного законодавства права людини на вільне відправлення культових дій та свободу віросповідання були вчергове брутально порушені окупаційною владою захопленої Російською Федерацією Автономної республіки Крим.

На жаль, оприлюднені в попередній заяві Міністерства від 26 липня 2017 року факти незаконного захоплення окупаційними військовими та представниками правоохоронних структур Російської Федерації культових споруд, які належать Кримській єпархії Української православної церкви Київського патріархату, поповнилися ще одним прецедентом злочинної неповаги до почуттів українських православних віруючих з боку незаконної влади півострова.  

Так, зокрема, 31 серпня 2017 року спеціальний підрозділ російських окупаційних військ оточив будівлю, зламав двері та вдерся до кафедрального собору на честь святих рівноапостольних Ольги та Володимира Української православної церкви Київського патріархату, що знаходиться в місті Сімферополі. Культову споруду було заблоковано, все церковне приладдя, у тому числі й те, яке має культове значення, нападники винесли з храму та вивезли в невідомому напрямку. Намагання архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента отримати, бодай, яку-небудь інформацію щодо правових підстав таких дій окупаційних військових, були жорстко припинені нападниками, у тому числі й із застосуванням погроз щодо фізичної розправи на адресу священнослужителя.  

Міністерство культури України знову категорично засуджує будь-які прояви релігійної нетерпимості та висловлює занепокоєність й глибоку стурбованість стосовно викладеного вище ганебного факту свідомого знищення російською владою на території окупованого Криму громад Української православної церкви Київського патріархату.

Закликаємо міжнародні правозахисні інституції звернути увагу та відреагувати на цей та інші факти зухвалого придушення осередків Українського Православ’я на території анексованої Автономної республіки Крим. Вкотре наголошуємо на тому, що вірні Української Церкви в Криму страждають за власні переконання через недотримання окупантами основоположних прав людини.

Також звертаємося до Генеральної прокуратури України, Прокуратури Автономної республіки Крим та інших правоохоронних органів й просимо надати правову оцінку наведеному в цьому зверненні факту порушення прав віруючих.

Останні новини

Україна-ЮНЕСКО: плідна багаторічна співпраця | 16 листопада, 11:14

16 листопада відзначається День створення ЮНЕСКО. Цього дня 1945 року, після завершення Другої світової війни, було ухвалено Статут Організації як спеціалізованої установи ООН у галузі освіти, науки і культури. Сьогодні ЮНЕСКО є найбільш представницькою міжнародною організацією, яка об’єднує 195 країн-членів. Україна приєдналася до ЮНЕСКО в 1954 році і з того часу бере активну участь в її діяльності.

Нова хвиля незаконних обшуків та затримань в тимчасово окупованому Криму | 10 листопада, 12:36

Коментар Міністерства закордонних справ України

9 листопада ц.р. відбулась урочиста церемонія передачі Генеральним директором ЮНЕСКО документа, що визначає основні параметри безпосереднього моніторингу ситуації в АР Крим та м.Севастополь | 10 листопада, 12:20

Постійному представнику України при ЮНЕСКО О.Шамшуру було передано погоджений сторонами документ, що визначає основні параметри безпосереднього моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь з боку Секретаріату ЮНЕСКО

8 листопада 2017 р. відбулись вибори до складу Виконавчої Ради ЮНЕСКО на період 2017-2021 рр. | 09 листопада, 10:51

8 листопада 2017 р., у рамках 39-ї сесії Генконференції ЮНЕСКО відбулись вибори до складу Виконавчої Ради ЮНЕСКО на період 2017-2021 рр.

Сергій Кислиця: ЮНЕСКО має активізувати зусилля з протидії порушенням міжнародного права та прав людини в окупованому Криму | 03 листопада, 12:21

У Парижі триває 39-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО – керівного органу Організації, що об'єднує 195 держав світу. 2 листопада у ході загальнополітичних дебатів  з трибуни Генконференції ЮНЕСКО виступив Глава делегації України, заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця.