Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 05:22

ЗАЯВА МІНКУЛЬТУРИ ЩОДО ПОРУШЕННЯ ПРАВ РЕЛІГІЙНОЇ СПІЛЬНОТИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ НА ТЕРИТОРІЇ ОКУПОВАНОГО КРИМУ

01 вересня 2017, 21:19

Гарантовані нормами міжнародного законодавства права людини на вільне відправлення культових дій та свободу віросповідання були вчергове брутально порушені окупаційною владою захопленої Російською Федерацією Автономної республіки Крим.

На жаль, оприлюднені в попередній заяві Міністерства від 26 липня 2017 року факти незаконного захоплення окупаційними військовими та представниками правоохоронних структур Російської Федерації культових споруд, які належать Кримській єпархії Української православної церкви Київського патріархату, поповнилися ще одним прецедентом злочинної неповаги до почуттів українських православних віруючих з боку незаконної влади півострова.  

Так, зокрема, 31 серпня 2017 року спеціальний підрозділ російських окупаційних військ оточив будівлю, зламав двері та вдерся до кафедрального собору на честь святих рівноапостольних Ольги та Володимира Української православної церкви Київського патріархату, що знаходиться в місті Сімферополі. Культову споруду було заблоковано, все церковне приладдя, у тому числі й те, яке має культове значення, нападники винесли з храму та вивезли в невідомому напрямку. Намагання архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента отримати, бодай, яку-небудь інформацію щодо правових підстав таких дій окупаційних військових, були жорстко припинені нападниками, у тому числі й із застосуванням погроз щодо фізичної розправи на адресу священнослужителя.  

Міністерство культури України знову категорично засуджує будь-які прояви релігійної нетерпимості та висловлює занепокоєність й глибоку стурбованість стосовно викладеного вище ганебного факту свідомого знищення російською владою на території окупованого Криму громад Української православної церкви Київського патріархату.

Закликаємо міжнародні правозахисні інституції звернути увагу та відреагувати на цей та інші факти зухвалого придушення осередків Українського Православ’я на території анексованої Автономної республіки Крим. Вкотре наголошуємо на тому, що вірні Української Церкви в Криму страждають за власні переконання через недотримання окупантами основоположних прав людини.

Також звертаємося до Генеральної прокуратури України, Прокуратури Автономної республіки Крим та інших правоохоронних органів й просимо надати правову оцінку наведеному в цьому зверненні факту порушення прав віруючих.

Останні новини

UNESCO and EUAM cooperate to train law enforcement officers in Ukraine on freedom of expression and safety of journalists | 19 лютого, 13:45

UNESCO organized for the first time with the European Union Advisory Mission (EUAM) in Ukraine a training for law enforcement officers on freedom of expression and safety of journalists in Kiev from 13 to 15 February 2018, in collaboration with several Ukrainian ministries and organizations from the civil society.

14 лютого 2018 відбулась зустріч Постійного представника України при ЮНЕСКО О.Шамшура з Генеральним директором ІКОМОС М.-Л.Лавенір. | 15 лютого, 12:40

У ході зустрічі було обговорено нагальні питання збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території АР Крим та м.Севастополь, пов’язані з викликами внаслідок порушень російською окупаційною владою міжнародного права, включаючи Конвенції ЮНЕСКО.

Захист культурних та освітніх прав постраждалих від війни на сході України та тимчасової окупації Криму – пріоритет Національної комісії України у справах ЮНЕСКО | 09 лютого, 12:30

8 лютого 2018 року в Міністерстві закордонних справ України відбулося XXIII засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, учасники якого підбили підсумки роботи Комісії у 2017 році та окреслили основні напрями її діяльності на поточний рік.

МЗС України вимагає від Росії негайно припинити протиправні дії по відношенню до громадян України, незаконно переміщених з тимчасово окупованого Криму до Росії | 25 січня, 11:15

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з протиправними та антигуманними діями російської сторони по відношенню до громадян України Мусліма Алієва, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова, незаконно переміщених з тимчасово окупованого Криму до Росії у зв’язку з передачею сфабрикованої проти них кримінальної справи на розгляд до Північнокавказького окружного військового суду.

Україна закликає ЮНЕСКО вжити невідкладних заходів заради збереження Ханського палацу в Бахчисараї | 22 січня, 12:30

Критична ситуація довкола Ханського палацу в Бахчисараї стала головною темою спеціального засідання Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, яке відбулося в Міністерстві закордонних справ 19 січня.