Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 13:29

КОМІТЕТОМ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО РОЗГЛЯНУТО ТА ЗАТВЕРДЖЕНО ЗВІТ ПРО СТАН ЗБЕРЕЖЕННЯ ОБ'ЄКТУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ "КИЇВ: СОБОР СВЯТОЇ СОФІЇ З ПРИЛЕГЛИМИ МОНАСТИРСЬКИМИ СПОРУДАМИ, КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА"

06 липня 2017, 19:05

З 3 по 7 липня 2017 року офіційна делегація України  на чолі із заступником Міністра культури України Тамарою Мазур перебуває на 41-й сесії Комітету  Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка проходить у місті Кракові ( Республіка Польща).

Сьогодні, 6 липня, Комітетом  розглянуто та затверджено  Звіт про стан збереження об’єкту всесвітньої спадщини «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська лавра» (Україна).

 

У проекті  рішення, схваленого Комітетом, відзначено задовільний загальний стан збереження об’єкту,  одночасно з цим   наголошено на загрозі  візуальній,  а разом з нею і визначній універсальній цінності, яку несе неналежна забудова та відсутність регулятивних норм (а саме – Генеральний  план розвитку Києва – ред.). У схваленому без обговорення проекті рішення містяться  чіткі вимоги та рекомендації державі-учасниці Конвенції, спрямовані на підвищення рівня захисту  визначної універсальної цінності об’єкту.

 

Під час свого виступу за результатами  розгляду рішення, голова  української делегації, заступник Міністра культури України Тамара Мазур подякувала  Центру Всесвітньої  Спадщини та Комітету Всесвітньої  Спадщини за ту увагу, яку вони приділяють захисту  об’єктів ЮНЕСКО в Україні.

«Ми  розуміємо свою відповідальність щодо збереження об’єктів ЮНЕСКО, і докладаємо максимум зусиль для забезпечення належного стану консервації об’єктів всесвітньої спадщини. Разом з тим,  ми щоденно протистоїмо активному містобудівному тиску. І ми вдячні, що Центр Всесвітньої  Спадщини не залишає  нас наодинці у цій боротьбі, надаючи всеохоплюючу експерту допомогу», - наголосила Тамара Мазур.

Так само Тамара Мазур поінформувала  членів Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО  та всіх присутніх про заходи, які Україна вживає  для належного виконання рішень Комітету, у тому числі про проведену за останній рік роботу.

«Після 40-ї сесії Комітету  Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ми значно просунулись у питанні фіналізації плану управління об’єктом, і , завдяки допомозі експертів ІКОМОС,  цей документ на сьогодні суттєво покращений. Ми також уточнили межі та режими  буферної зони об’єкту, зробивши їх  жорсткішими. Підготовлені зміни до чинного законодавства в частині захисту об’єктів всесвітньої  спадщини, тим самим продовживши роботу з імплементації положень Конвенції 1972 року в чинне законодавство», - зазначила Тамара Мазур.

 

Підсумовуючи виступ, голова української делегації наголосила, що цьогорічне рішення Комітету  Всесвітньої спадщини є складним для України, але однозначно справедливим і збалансованим. І Україна докладатиме всіх зусиль, аби зреалізувати його у визначені строки.

Останні новини

18 грудня 2017 відбулась зустріч Постійного представника України при ЮНЕСКО О.Шамшура з новим Генеральним директором Організації О.Азулє. | 19 грудня 2017, 18:24

В ході зустрічі було обговорено перспективи роботи України в рамках ЮНЕСКО на основних напрямках програмної діяльності Організації, насамперед в контексті досягнутих у 2017 році ключових результатів, що засвідчили «додану вартість», яку наша держава здатна створювати у найважливіших сферах цієї діяльності.

Український проект отримав підтримку Міжнародного фонду культурного розмаїття | 14 грудня 2017, 12:06

13 грудня в рамках 11-ї сесії Міжурядового комітету з охорони та заохочення розмаїття форм культурного самовираження (яка проходить у штаб-квартирі ЮНЕСКО 12-15 грудня ц.р.), члени комітету обрали проект, представлений Україною – «Економіка театральної діяльності: трансформація театральної індустрії».

День прав людини | 08 грудня 2017, 13:20

Універсальні цінності прав людини є основою мандату ЮНЕСКО, організації, яка зробила значний внесок у прийняття Загальної декларації прав людини.

Заява МЗС України у зв’язку із черговою хвилею обшуків і затримань в окупованому Криму | 24 листопада 2017, 15:48

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із злочинними діями російської окупаційної влади в Автономній Республіці Крим та черговою хвилею незаконних обшуків і затримань, які призвели до смерті легендарної кримськотатарської активістки, ветеранки кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка.

Україна-ЮНЕСКО: плідна багаторічна співпраця | 16 листопада 2017, 11:14

16 листопада відзначається День створення ЮНЕСКО. Цього дня 1945 року, після завершення Другої світової війни, було ухвалено Статут Організації як спеціалізованої установи ООН у галузі освіти, науки і культури. Сьогодні ЮНЕСКО є найбільш представницькою міжнародною організацією, яка об’єднує 195 країн-членів. Україна приєдналася до ЮНЕСКО в 1954 році і з того часу бере активну участь в її діяльності.