Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 06:48

КОМІТЕТОМ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО РОЗГЛЯНУТО ТА ЗАТВЕРДЖЕНО ЗВІТ ПРО СТАН ЗБЕРЕЖЕННЯ ОБ'ЄКТУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ "КИЇВ: СОБОР СВЯТОЇ СОФІЇ З ПРИЛЕГЛИМИ МОНАСТИРСЬКИМИ СПОРУДАМИ, КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА"

06 липня 2017, 19:05

З 3 по 7 липня 2017 року офіційна делегація України  на чолі із заступником Міністра культури України Тамарою Мазур перебуває на 41-й сесії Комітету  Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка проходить у місті Кракові ( Республіка Польща).

Сьогодні, 6 липня, Комітетом  розглянуто та затверджено  Звіт про стан збереження об’єкту всесвітньої спадщини «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська лавра» (Україна).

 

У проекті  рішення, схваленого Комітетом, відзначено задовільний загальний стан збереження об’єкту,  одночасно з цим   наголошено на загрозі  візуальній,  а разом з нею і визначній універсальній цінності, яку несе неналежна забудова та відсутність регулятивних норм (а саме – Генеральний  план розвитку Києва – ред.). У схваленому без обговорення проекті рішення містяться  чіткі вимоги та рекомендації державі-учасниці Конвенції, спрямовані на підвищення рівня захисту  визначної універсальної цінності об’єкту.

 

Під час свого виступу за результатами  розгляду рішення, голова  української делегації, заступник Міністра культури України Тамара Мазур подякувала  Центру Всесвітньої  Спадщини та Комітету Всесвітньої  Спадщини за ту увагу, яку вони приділяють захисту  об’єктів ЮНЕСКО в Україні.

«Ми  розуміємо свою відповідальність щодо збереження об’єктів ЮНЕСКО, і докладаємо максимум зусиль для забезпечення належного стану консервації об’єктів всесвітньої спадщини. Разом з тим,  ми щоденно протистоїмо активному містобудівному тиску. І ми вдячні, що Центр Всесвітньої  Спадщини не залишає  нас наодинці у цій боротьбі, надаючи всеохоплюючу експерту допомогу», - наголосила Тамара Мазур.

Так само Тамара Мазур поінформувала  членів Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО  та всіх присутніх про заходи, які Україна вживає  для належного виконання рішень Комітету, у тому числі про проведену за останній рік роботу.

«Після 40-ї сесії Комітету  Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ми значно просунулись у питанні фіналізації плану управління об’єктом, і , завдяки допомозі експертів ІКОМОС,  цей документ на сьогодні суттєво покращений. Ми також уточнили межі та режими  буферної зони об’єкту, зробивши їх  жорсткішими. Підготовлені зміни до чинного законодавства в частині захисту об’єктів всесвітньої  спадщини, тим самим продовживши роботу з імплементації положень Конвенції 1972 року в чинне законодавство», - зазначила Тамара Мазур.

 

Підсумовуючи виступ, голова української делегації наголосила, що цьогорічне рішення Комітету  Всесвітньої спадщини є складним для України, але однозначно справедливим і збалансованим. І Україна докладатиме всіх зусиль, аби зреалізувати його у визначені строки.

Останні новини

Виконавча рада ЮНЕСКО ухвалила рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)» | 12 квітня, 10:59

11 квітня 2018 р. в рамках 204-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО на засіданні Комісії з питань програми та зовнішніх зносин було ухвалено дев’яте поспіль рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)».

Заступник Міністра закордонних справ України С.О.Кислиця взяв участь у міжнародній конференції «Деокупація Криму: коли і як» | 06 квітня, 11:16

Ситуація у галузі прав людини в окупованому Криму, протидія знищенню кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу та міжнародна підтримка України на шляху боротьби за відновлення територіальної цілісності стали головними темами міжнародної конференції «Деокупація Криму: коли і як», проведеної 5 квітня в Лісабоні Посольством України в Португалії в рамках ініційованої Президентом України міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму».

Питання моніторингу ситуації у окупованому Криму – серед пріоритетів порядку денного ЮНЕСКО | 28 березня, 10:46

26 березня 2018 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі відбулась перша інформаційна зустріч обраного наприкінці минулого року нового Генерального директора Організації О.Азулє з постійними представниками держав-членів.

ЮНЕСКО констатує погіршення ситуації в окупованому Криму | 27 березня, 10:53

Секретаріат ЮНЕСКО оприлюднив доповідь Генерального директора Організації на виконання рішення Виконавчої ради ЮНЕСКО «Моніторинг ситуації  в Автономній Республіці Крим (Україна)», у якому йдеться про погіршення ситуації на території тимчасово окупованого Росією Криму у сферах компетенції ЮНЕСКО.

За допомогою ЮНЕСКО маємо зупинити варварські дії окупаційної влади Криму, спрямовані на знищення культурного і духовного символу кримськотатарського народу – Бахчисарайського палацу | 07 березня, 15:32

Практична співпраця і залучення Організації до підтримки зусиль України у питанні захисту і збереження культурної спадщини України на тимчасово окупованій території Криму, протидії знищенню перлини кримськотатарської спадщини - Бахчисарайського палацу стала основною темою у ході візиту до ЮНЕСКО заступника Міністра закордонних справ України, Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Сергія Кислиці 6 березня 2018 р.