Постійне представництво України при ЮНЕСКО

, Київ 06:23

КОМІТЕТОМ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО РОЗГЛЯНУТО ТА ЗАТВЕРДЖЕНО ЗВІТ ПРО СТАН ЗБЕРЕЖЕННЯ ОБ'ЄКТУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ "КИЇВ: СОБОР СВЯТОЇ СОФІЇ З ПРИЛЕГЛИМИ МОНАСТИРСЬКИМИ СПОРУДАМИ, КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА"

06 липня, 19:05

З 3 по 7 липня 2017 року офіційна делегація України  на чолі із заступником Міністра культури України Тамарою Мазур перебуває на 41-й сесії Комітету  Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, яка проходить у місті Кракові ( Республіка Польща).

Сьогодні, 6 липня, Комітетом  розглянуто та затверджено  Звіт про стан збереження об’єкту всесвітньої спадщини «Київ: Собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, Києво-Печерська лавра» (Україна).

 

У проекті  рішення, схваленого Комітетом, відзначено задовільний загальний стан збереження об’єкту,  одночасно з цим   наголошено на загрозі  візуальній,  а разом з нею і визначній універсальній цінності, яку несе неналежна забудова та відсутність регулятивних норм (а саме – Генеральний  план розвитку Києва – ред.). У схваленому без обговорення проекті рішення містяться  чіткі вимоги та рекомендації державі-учасниці Конвенції, спрямовані на підвищення рівня захисту  визначної універсальної цінності об’єкту.

 

Під час свого виступу за результатами  розгляду рішення, голова  української делегації, заступник Міністра культури України Тамара Мазур подякувала  Центру Всесвітньої  Спадщини та Комітету Всесвітньої  Спадщини за ту увагу, яку вони приділяють захисту  об’єктів ЮНЕСКО в Україні.

«Ми  розуміємо свою відповідальність щодо збереження об’єктів ЮНЕСКО, і докладаємо максимум зусиль для забезпечення належного стану консервації об’єктів всесвітньої спадщини. Разом з тим,  ми щоденно протистоїмо активному містобудівному тиску. І ми вдячні, що Центр Всесвітньої  Спадщини не залишає  нас наодинці у цій боротьбі, надаючи всеохоплюючу експерту допомогу», - наголосила Тамара Мазур.

Так само Тамара Мазур поінформувала  членів Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО  та всіх присутніх про заходи, які Україна вживає  для належного виконання рішень Комітету, у тому числі про проведену за останній рік роботу.

«Після 40-ї сесії Комітету  Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО ми значно просунулись у питанні фіналізації плану управління об’єктом, і , завдяки допомозі експертів ІКОМОС,  цей документ на сьогодні суттєво покращений. Ми також уточнили межі та режими  буферної зони об’єкту, зробивши їх  жорсткішими. Підготовлені зміни до чинного законодавства в частині захисту об’єктів всесвітньої  спадщини, тим самим продовживши роботу з імплементації положень Конвенції 1972 року в чинне законодавство», - зазначила Тамара Мазур.

 

Підсумовуючи виступ, голова української делегації наголосила, що цьогорічне рішення Комітету  Всесвітньої спадщини є складним для України, але однозначно справедливим і збалансованим. І Україна докладатиме всіх зусиль, аби зреалізувати його у визначені строки.

Останні новини

Україна-ЮНЕСКО: плідна багаторічна співпраця | 16 листопада, 11:14

16 листопада відзначається День створення ЮНЕСКО. Цього дня 1945 року, після завершення Другої світової війни, було ухвалено Статут Організації як спеціалізованої установи ООН у галузі освіти, науки і культури. Сьогодні ЮНЕСКО є найбільш представницькою міжнародною організацією, яка об’єднує 195 країн-членів. Україна приєдналася до ЮНЕСКО в 1954 році і з того часу бере активну участь в її діяльності.

Нова хвиля незаконних обшуків та затримань в тимчасово окупованому Криму | 10 листопада, 12:36

Коментар Міністерства закордонних справ України

9 листопада ц.р. відбулась урочиста церемонія передачі Генеральним директором ЮНЕСКО документа, що визначає основні параметри безпосереднього моніторингу ситуації в АР Крим та м.Севастополь | 10 листопада, 12:20

Постійному представнику України при ЮНЕСКО О.Шамшуру було передано погоджений сторонами документ, що визначає основні параметри безпосереднього моніторингу ситуації в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь з боку Секретаріату ЮНЕСКО

8 листопада 2017 р. відбулись вибори до складу Виконавчої Ради ЮНЕСКО на період 2017-2021 рр. | 09 листопада, 10:51

8 листопада 2017 р., у рамках 39-ї сесії Генконференції ЮНЕСКО відбулись вибори до складу Виконавчої Ради ЮНЕСКО на період 2017-2021 рр.

Сергій Кислиця: ЮНЕСКО має активізувати зусилля з протидії порушенням міжнародного права та прав людини в окупованому Криму | 03 листопада, 12:21

У Парижі триває 39-а сесія Генеральної конференції ЮНЕСКО – керівного органу Організації, що об'єднує 195 держав світу. 2 листопада у ході загальнополітичних дебатів  з трибуни Генконференції ЮНЕСКО виступив Глава делегації України, заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця.